דיקור סיני, או בשמו הלועזי אקופונקטורה, הוא אחת משיטות הטיפול העיקריות והשימושיות ביותר ברפואה הסינית בת אלפי השנים.

בעשרים השנה האחרונות חל שינוי לטובה בתפיסת הרפואה המשלימה בכלל, ושל הרפואה הסינית בפרט, ויותר ויותר אנשים פונים לקבל סיוע לבעיות שונות בעזרת תחום זה. אורי שטיינמץ, מטפל מנוסה ברפואה הסינית ובעל המרכז לרפואה סינית China-MD, מסביר איך זה עובד.

אנרגיית החיים

אנרגיית החיים נקראת בשמות שונים בתרבויות שונות, וברפואה הסינית היא נקראת צ'י (QI). אנרגיה זו זורמת בערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים, ברשת סדורה ומובנית בגוף, שלאורכה ישנן 365 נקודות בסיסיות המסייעות לאיזון זרימת הצ'י באותם מרידיאנים. נקודות אלה ניתנות לטיפול בלחיצה בטיפולי שיאצו או אקופרסורה או על ידי דיקור במחטים מיוחדותוהטיפול מסייע להחזרת הגוף והנפש לאיזון.

זרימה אנרגתית

דיקור סינירפואה סינית מסורתית היא רפואה מונעת. הסדרת זרימת הצ'י, אותה אנרגיית חיים, היא העומדת בבסיסם של כל טיפולי הרפואה הסינית, כולל אמנויות הלחימה השונות כמו טאי צ'י, קונג פו וכו'. כאשר זרימת הצ'י נתקעת במקום כלשהו, נוצר בו עודף אנרגטי, ובמקום אחר חסרה אנרגיה. טיפולי דיקור סיני, כמו שאר טיפולי הרפואה הסינית נועדו לשמור על הזרימה האנרגתית התקינה בגוף, ולטפל בבעיות שכבר נוצרו, במידה ויש כאלה.

חסימות אנרגתיות

זרימה חופשית של צ'י במרידיאנים היא טבעית וחיונית אצל אדם בריא. השיבושים השונים בזרימת האנרגיה בגוף יכולים לנבוע מגורמים שונים כמו תזונה לקויה, מחסור בפעילות גופנית, רגשות שליליים, חוויות קשות, נטיה תורשתית, גורמי אקלים חיצוניים ועוד.

טיפול בדיקור סיני

רפואה סינית היא חלק מהרפואה הטבעית, הדוגלת ביכולתו של הגוף לטפל בעצמו אם נותנים לו את האפשרות לכך, ומטרתו של טיפול דיקור סיני, כאמור, היא שיקום זרימת הצ'י במרידיאנים והחזרת הגוף לאיזון. דיקור אותן 365 הנקודות שהזכרנו משחרר חסימות ותומך, למעשה, בגוף כדי שיוכל לחזור לאיזון בכוחות עצמו. הדיקור אינו נעשה בצורה אקראית, או לפי הסימפטומים בלבד, אלא בהתאם לאבחון מקיף ועל ידי התאמת הטיפול באופן מדויק למטופל, כדי לטפל בגורמים לבעיה ולא בסימפטום עצמו, ולהוביל את האדם להחלמה מלאה.

לקביעת טיפול וייעוץ עבור דיקור סיני חייגו עכשיו 052-6756770 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: