הטווינה היא אחת משיטות הטיפול במגע הרווחות ברפואה הסינית, יחד עם השיאצו, האקפורסורה ועוד.

טיפול בטווינה עדיין אינו מוכר כמו הטיפול בדיקור, לדוגמא, אך יעילות הטיפול הופכת אותו למוכר ויותר ויותר.

עיסוי סיני

טווינה היא, למעשה, העיסוי הסיני, או הפיסיותרפיה הסינית, ובסין היא משמשת לטיפול בבעיות שונות, החל מבעיות אורטופדיה וכלה במחלות פנימיות, בעיקר אצל ילדים. כמו בכל תחומי הרפואה הסינית, גם בטווינה מותאם הטיפול באופן פרטני למטופל, לאחר אבחון מקיף והבנת מקור הבעיה. הטווינה מזכירה לגוף את זרימת האנרגיה הטבעית, ומסייעת לו להניע את האנרגיה והדם בגוף בצורה נכונה וטובה. טווינה עובדת ברובד הפיזי, על שרירי הגוף, הגידים והמפרקים, ממש כמו בפיזיותרפיה, לדוגמא, אך גם על רמת האנרגיה, הצ'י, כאמור.

הזרימה הטיפולית

מטפל בטווינהלטיפול טווינה יש קצב המותאם לכל מטופל, כפי שכבר ציינתי. השם שיצא לטיפולי הטווינה הוא של טיפול כואב ואגרסיבי, אך דבר זה כלל אינו נכון. כאשר הטיפול מותאם בצורה נכונה למטופל, הוא לא יכאב, ומטפל רגיש ומיומן יודע בדיוק כמה עוצמה יכול גופו של המטופל לספוג ללא כאבים, במהלך הטיפול ולאחריו. טווינה מלמדת את הגוף להתמודד עם נקודות חלשות או כואבות, ומסייעת לגוף להחלים. הטיפול אמנם אינונעים בהכרח כמו טיפול שיאצו, לדוגמא, אך שחרור השרירים אינו המטרה של טיפול טווינה והוא אינו אמור להיעשות באגרסיביות, חלילה.

איזה בעיות ניתן לפתור בעזרת טווינה?

טיפול טווינה יכול לסייע, כאמור, בפתרון בעיות שונות, והואניתן בהתאם לאבחון הראשוני. יש לציין שבאבחון לא רק מאותרות הבעיות והגורמים להן, אלא גם מותאם הטיפול הספיציפי, שכן לא כל שיטת טיפול טובה לכל אחד, ויש להתאים את הטיפול למטופל מכל בחינה והיבט. טווינה יכולה לסייע בכל בעיה כמעט: בעיות אורטופדיות שונות, בעיות רגשיות כמו חרדה, דיכאון והפרעות שינה, בעיות גניקולוגיות שונות, כאבי ראש ומגרנות, מחלות שונות בדרכי הנשימה, בעיות במערכת העיכול, דלקות אוזניים ועוד. בעזרת טווינה ניתן לתמוך, למשל, בתהליך הטבעי של ההריון ולחזק את הגוף במהלכו, לחזק את מערכת החיסון ולטפל בבעיות שונות הקשורות לגיל המעבר.

לקביעת טיפול באמצעות טווינה וייעוץ צרו איתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: