התעלה הקרפלית נמצאת באיזור שורש כף היד, בין האצבעות לאגודל ותפקידה הוא להפעיל את השרירים, שיגרמו לאגודל לזוז. מבנה התעלה הקרפלית הוא צר, ברוחב של כ 2.5 ס"מ והיא מכילה את העצב המדיאני והגידים המכופפים לאצבע.

תסמונת התעלה הקרפלית נגרמת עקב לחץ על העצב, כלומר על העצב המדיאני באיזור שורש כף היד. ישנן מספר דרכים לטפל בכאבים הנוצרים, אחת מהן היא על ידי דיקור סיני בתעלה הקרפלית.

אבל רגע לפני- מהם התסמינים שיכולים להעיד על כאב באיזור זה?

תסמיני שאופיינים לכאב בתעלה הקרפלית:

1. נימול וחולשה בכף היד

2. לחץ על העצב

3. תחושה של יד רדומה

4. כאבים

5. חוסר נינוחות ביד

הסובלים מכאב בתעלה הקרפלית, יחושו פעמים רבות צורך לנער היטב את היד, קושי להחזיק בחפצים. כאב שבא והולך, כאב טורדני שיכול להעיר מתוך שינה, כאב שיכול לנוע לא רק בכף היד אלא נחוש אותו באיזור הכתף והצוואר.

הכאבים בתעלה הקרפלית נגרמים עקב עבודה מאומצת של היד, בעיה בבלוטת התריס, דלקות שונות בגיד או המפרקים, או בשל גורמים גנטיים. כמו כן, הכאב שכיח גם אצל נשים בהריון.

דרכי הטיפול לכאבים בתעלה הקרפלית:

הרפואה הקונבציונאלית מציעה לטפל ע" חבישה ותרופות דלקתיות, קיבוע היד בסדים ובמקרים קיצוניים-ניתוח.

דיקור סיני בתעלה הקרפלית

בראיית הרפואה הסינית, דלקת בתעלה הקרפלית נגרמת בשל חסימה במרידאנים. לכן המטרה הראשית של הטיפול הוא לשחרר חסמים, לדאוג שתהיה זרימה של הולכה עצבית, חשמלית וזרימת דם טובה יותר.

המטרה בדיקור סיני לתעלה הקרפלית הוא להפחית את הכאב, את הלחץ הנגרם , להגביר את זרימת הדם, לשקם את העצב המדיאני.

בטרם החדרת המחטים, כדי לבצע דיקור סיני בתעלה הקרפלית יש לבצע אבחון. האבחון הינו כולל ומקיף ומטרתו להבין שורש בעיה, מדוע פרצה החוצה . ייתכן ובמהלך האבחון, המטפל יזהה חסמים בגוף המשפיעים על הכאבים בתעלה הקרפלית אך לא רק ולכן יוכל לטפל בגורמי כאב נוספים.

האבחון והתשאול מאפשרים לקבל ראייה כוללת של תמונה רחבה, הבנה עמוקה שתאפשר טיפול בשני רבדים:

רובד ראשון להקל פיזית על הכאב, הנימול.

רובד שני הוא להבין שורש בעיה, כדי לעזור כמניעה ולא כפתרון זמני.

התעלית הקרפלית הינה איזור רגיש ועדין ולכן מומלץ לבצע סדרת טיפולים טבעית של דיקור בתעלה הקרפלית אשר מטרתן למגר את הכאב לטווח הארוך. המחטים הן סטריליות, ויאפשרו זרימה ושחרור של הצ'י, הכוח הריפוי הטבעי של הגוף.

כטיפול משלים לדיקור סיני לתעלה הקרפלית ניתן לטפל באמצעות טווינא אשר עוזרת לשחר את המרידאנים ומסלולי הזרימה, גם באיזור הדלקת וגם לשאר הגוף.

לסיכום- דיקור סיני לתעלה הקרפלית עוזר לשחרר את החסמים בגוף, להקל על הכאב, לאפשר סדרת טיפולים טבעית שתשפיע לטווח הארוך.

סובלים מאחד הסימפטומים ? חייגו עכשיו 052-6756770 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: