תוכנית רדיו – חיים בריאים

14/3/17

בתכנית אנחנו מדברים על  הרפואה הסינית ואיך היא משתלבת בחיים שלנו כיום, נדבר על כוח הריפוי הטבעי, מה זה בכלל  דיקור סיני  ואיך הוא משפיע על ריפוי הגוף, טיפים לתזונה נכונה ואורח חיים בריא ועוד הרבה נושאים בתחום הבריאות והנפש.

 

21/3/17

נושא התכנית תזונה נכונה ואורח חיים בריא, ודיקור סיני להרזיה – הורדה במשקל.
בתכנית זו אנחנו צוללים לנושא התזונה, איך התזונה משפיע על בריאותינו ביום יום, באילו כלים אנחנו יכולים להשתמש כדי לשפר את התזונה שלנו.
בתכנית נראיין את דיאנה גרטנר מטפלת בתזונה, אירוודית ומיקרוביוטיקה איתה נשוחח על תזונה מקרוביוטית, ועל חיידקים פרוביוטים איך הם משפיעים על גופנו, השמנת יתר, וחיזוק הגוף, ואת רות אבירי דיאטנית ויועצת חברת סטארקיסט, רות תתן לכם טיפים איך להתנהל ולתכנן את היום שלכם בצורה נכונה.
וכמו בכל תכנית תקבלו טיפים רבים לאורח חיים בריא.

28/3/17

נושא התכנית פחדים וחרדות. דיקור סיני לפחדים וחרדות וטיפול בכלים שונים מהרפואה הטבעית לפחדים וחרדות.
נראיין בתכנית את ראיון עם אורנה לויט פסיכולגית -מיינדפולנס ככלי ל טיפול בחרדות.
אסתר פומרנץ – להתחבר עם החרדות ולפרוץ קדימה להגשמה ומימוש בעזרת ציור.
כמו כן נשוחח בתכנית על חרדות ופחדים ומה השורש שלהם, איך ניתן להתמודד אתם בכמה כלי פשוטים בחיי היום יום שלנו.
ניתן לכם טיפים מעולים להתגבר על חרדות ופחדים.

4/4/17

נושא התכנית כאבי ראש ומיגרנות, דיקור סיני לכאבי ראש ומיגרנות, דרכי טיפול שונים בכאבי ראש ומיגרנות.
בתכנית נעסוק גם על ערב חג הפסח ואיך ניתן להתכונן בצורה נכונה לחג הפסח, מתאים ורלוונטי גם לחגים אחרים, מה הגישה שלנו צריכה להיות כשמתכוננים לחג בגישה שלנו לאוכל. נשוחח עם הדר מידן כיצד ניתן להגביר את חילוף החומרים ולהקל על העיכול שלנו באמצעות תבלינים נכונים.
נשוחח עם דר' אמנון מוסק מבית החולים איכילוב בתל אביב, יסביר לנו על מיגרנות, מה ההבדל בין מיגרנה לכאב ראש ואילו כלים יש לרפואה הקונבנציונלית להתמודד עם המיגרנות.
כמו בכל תכנית ניתן לכם טיפים מעולים איך לעבור את החג בשלום, ואיך להתמודד ולהתגבר על כאבי הראש בצורה טבעית גם רגשית וגם פיזית.

 

25/4/17

נושא התכנית הריון ולידה, דיקור סיני להריון ולידה. נדבר בתכנית שלנו ונגע בכל מרכיבי ההריון והלידה, איך צריך לגשת לנושא הזה, אם זה הריון ראשון שלך מה הגוף אומר, איך ניתן להנות מהריון מוצלח ותקין וגם להכין את גופנו ללידה קלה.
נשוחח עם מריסה וצלר,דולה ומדריכת הכנה ללידה על הנושא שמעניין את כולכן, מה תפקידה של דולה בתהליך ההריון, איך היא תעזור לכן ללדת בצורה קלה יותר, ואיך בוחרים דולה.
נשוחח עם פרופ' משנה עידו שולט מנהל היחידה לרפואת האם והעובר ממרכז הרפואי רמב"ם חיפה, על הריון בסיכון, אילו סכנות יש בהריון ואיך ניתן לזהות ולטפל בהן.
ניתן לכם טיפים מעולים מהרפואה הטבעית על אורח חיים בריא, איך להכין את גופכן לקראת ההריון, ולקראת הלידה.
 
9/5/17
נושא התכנית, הרפואה הסינית ויום הרפואה הסינית, בתכנית זו נדבר על הרפואה הסינית, ממה היא מורכבת, ואיך אפשר לטפל דרכה, נדבר על נפלאות הדיקור הסיני ואיך הוא עוזר לנו בחיי היום יום, להתגבר על מחלות וכאבים.
נסביר על הטווינה שהיא אומנות המגע של הרפואה הסינית, נשוחח עם אסף עזרא על צמחי המרפא הסיניים, ואיך אפשר לטפל בבעיות שונות דרך הטיפול בצמחים.
נדבר עם דובר הלשכה לרפואה הסינית בישראל על יום הרפואה הסינית הנחגג היום, אילו פעילויות יש ביום הזה, קליניקות פתוחות לקהילה ועוד!
 
16.5.17
התכנית של היום תעסוק ביציבה, המודעות בנודע ליציבה, איך היא משפיעה על הגוף הפיזי שלנו וגם על הנפש.
נארח היום באולפן את אייל ששון, אייל יספר לנו על יציבה ואיך להתאים מדרסים בצורה נכונה לבעיות יציבה שונות.
נשוחח עם עדי זיו, מטפל ברפואה סינית, מייסד ומורה במרכז הישראלי לסוטאי, יספר לנו על הסוטאי.
נשוחח עם איריס דובדבני על הפלדנקרייז ואיך הוא יכול לעזור לנו ביום יום עם היציבות והמודעות.
נדבר על דיקור סיני לכאב ויציבה ואיך הוא יכול לעזור לשפר מצב של דורבן וכאב.
 6.6.17
היום בתכנית נשוחח על פסוריאזיס ובעיות עור, נדבר על הפן הפיזי של בעיות עור איך הן נוצרות, וגם נסתכל על זה מהן של הרגש והנפש, איך קשורות בעיות עור, לרגש שלנו, ואיך רגש שללי משפיע על העור.
אסביר מהפן של הרפואה הסינית על הקשר בין בעיות עור לריאות והכבד ואיך אפשר לעזור לפתור בעיות בעור, דרך דיקור סיני לבעיות עור, תזונה נכונה, וטיפים שאפשר לעשות בבית.
נראיין בתכנית את הגב' יונה קציר מנכ"לית האגודה לפסוריאזיס והדר מידן נטורופתית עם טיפים להקלה בפסוריאזיס בעזרת משחות טבעיות ותזונה תומכת.
13.6.17
התכנית שלנו היום תעסוק בהעצמה והגשמת חלומות, מה עוצר אנשים להגשים את החלומות שלהם, מדוע אנשים לא מזהים הזדמנויות? איך בעזרת כלים פשוטים ניתן לשחרר תפיסות רעילות ושגויות בחיים שלנו, ונלמד איך ניתן לעשות שינוי אמתי, אסביר על הרפואה הסינית ואיך היא מתייחסת לנושא של תקיעות בחיים שלנו, כמו גם על דיקור סיני לעבודה על תקיעות מחשבתית ורגשית.
אורח באולפן אליהו וייצמן,מאמן בכיר,מייסד בית הספר לרוחניות מעשית בשיטת 7 השערים ליצירת שלום פנימי.
ונשוחח עם יובל אברמוביץ, מרצה, מחבר רב המכר הבינלאומי הרשימה על חלומות וזיהוי הזדמנויות בחיים.
20.6.17
התכנית שלנו היום תעסוק בנושא שמעסיק את העולם המערבי הסוכרת, נושא מורכב ומאתגר.
נדון בתכנית על מרכיביה השונים של הסוכרת החל מסוכרת נעורים לסוכרת מבוגרים.
נראיין בתכנית שלנו את נדב סגמן מטפל ברפואה סינית מומחה בסכרת.
ד"ר מאיה איש שלום מומחית לרפואה פנימית אנדוקרינית וסכרת רופאה בכירה במרכז ברפואי איכילוב ומרכז DMC.
יו"ר האגודה לסוכרת נעורים- מדי יעקובסון.
ניתן פתרונות טבעיים להתמודדות עם הסוכרת הן בפן הפיזי וגם בפן הרגשי והנפשי, דיקור סיני לסוכרת, תזונה לאיזון הגוף.
27.6.17
התכנית שלו היום תעסוק ב"תנועתיות שווה חיים" תנועת הגוף הפיזי, הרגשי ,והמחשבתי .תנועה ככלי לריפוי ומימוש עצמי.
נלמד כלים של צ'י קונג וטאי צ'י כמו גם מדיטציה ואיך היא יכולה לעזור לנו בחיי היום יום, כמו גם הרפואה הסינית, דיקור סיני לתנועתיות, ודיקור סיני לרגש.
אורח באולפן אוג'ס מורה בכיר לטאי צ'י ,צ'י קונג ,מדיטציה,ויועץ לתהליכי שינוי במערכות וארגונים.
4.7.17
התכנית שלנו היום עוסקת בילדים, הקיץ התחיל וכך גם החופש הגדול הגיע, נדבר בתכנית על האתגרים הרבים הקיימים, עקיצות היתושים, המדוזות, דלקות אוזניים ועוד מחלות שתוקפות את ילדינו בקיץ. אסביר על הרפואה הסינית לילדים, טווינה, דיקור סיני לילדים, ותזונה נכונה.
נראיין בתכנית את:
יפה נוף נטורופתית ורפלקסולוגית ונקבל טיפים לטיפול בעקיצות מדוזות יתושים ועוד.
מור קריאף מטפלת בהומאופתיה קלאסית, מהי הומאופתיה, ואיך היא יכולה לעזור לילדנו.
מעיין דרור יועצת הורים – מה חשוב בקשר שבין ההורה לילד.
ד"ר יורם וולף יו"ר האגודה לכירורגיה פלסטית – ניתוחים כדרך לשיפור ותמיכה בביטחון העצמי חוקים חדשים.
11.7.17
 התכנית שלנו עוסקת בבלוטת התריס (המגן), נסביר מה ההשפעות שלה הן מהבחינה הפיזי והן מהפן הרגשי והנפשי.
אסביר בתכנית איך הרפואה הסינית מסתכלת על בלוטת התריס, דיקור סיני לבלוטת התריס, תזונה נכונה ואורח חיים בריא.
נראיין בתכנית שלנו את: ד"ר מאיה איש שלום אנדוקרינולוגית,
גלי הנדל יועצת תזונה מומחית בבעיות בלוטת תריס ומחלות אוטואימוניות
יונתן רונן מטפל ברפואה סינית מומחה לבלוטת מגן.
18.7.17
משבר הגירושין וההתמודדות ברמה הפיזית, רגשית, מנטלית, משפחתית וחברתית. בהשתתפות גב' זיוי קלעי פסיכולוגית קלינית יועצת ארגונית והעצמה נשית וגב' מעיין דרור יועצת הורים שתיתן לנו טיפים לניהול משבר הגירושין מול ילדים.
נדבר על זוגיות ומשברים ברמה הרוחנית וגם מבחינת הרפואה הסינית, איך היא רואה משברים וחוסרים, דיקור סיני לחיזוק מערכות הגוף ועוד!
25.7.2017
הפעם בתכנית "חיים בריאים" כיצד לשנות מומנטום בחיים שלכם, איך לנטרל מחשבות מגבילות, ואיך לעשות שינויים בפן האישי והמקצועי. נשוחח עם אהובה קשת מנחה מוסמכת בכירה בשיטת NLP ודמיון מודרך ודון שאול מייסד מכללת הקלירינג סנטר, להתפתחות אישית וקלירינג.
גם נקודת מבט של הרפואה הסינית על התת מודע ורגש, דיקור סיני למחשבות מגבילות.
1.8.17
קשב וריכוז, נושא גדול ומעניין הנוגע ומשפיע על ילדים ומבוגרים כאחד, בתכנית נבין ונחדד מה הן הפרעות קשב וריכוז ודרכי התמודדות וטיפול. אספר את הסיפור האישי שלי איך התמודדתי כל חיי עם הפרעות קשב וריכוז.
עם ורד שקוב מאמנת ל ADHD/ADD בוגרים,מנחת סדנאות להורי ילדים ומתבגרים עם ADHD/ADD, ומרצה בתחום, שתספר לנו על ההתמודדות של הורים ומבוגרים בהפרעות קשב וריכוז ומור קריאף, מטפלת בהומאופתיה קלאסית, תשוחח איתנו על הומאופתיה והפרעות קשב וריכוז ומה הפתרונות של ההומאופתיה להפרעה זו.
דיקור סיני לקשב וריכוז, תזונה וצמחי מרפא.
8.8.17
מהו גיל המעבר? מהן התחושות ואלו פתרונות קיימים ברפואה המערבית והטבעית לתופעה זו. יתארחו בתכנית דר' משה זלוצובר מומחה בגניקולוגיה ובאנדוקרינולוגיה, מהמכון האנדוקריני ברמב"ם ודפנה משולם הומאופתית קלאסית.
נדבר על גיל המעבר מהפן של הרפואה הסינית, אילו פתרונות היא מציעה בתחום התזונה, דיקור סיני לגיל המעבר ועוד, כמו כן נדבר על גיל המעבר דרך גוף ונפש, ומהם המעברים בחיי האישה.
5.9.17
חשיבות הטיפול לאורך חיים בריא. טיפולים ותהליך טיפולי, למה חשוב לעבור תהליך טיפולי?, במה זה תורם למטופל? האם יקר יותר להיות בריא או חולה? באולפן יתארחו דוד פרישר מטפל רב תחומי, מורה בכיר למקצועות המגע וניסים מטופל המתמודד עם אתגר שאין לו מרפא שישתף אותנו כיצד הטיפול השפיע על איכות חייו. נשוחח על הטיפול ברפואה הסינית לבעיות שונות, טווינא, דיקור סיני, ותזונה.
12.9.17
הפעם בנושא מערכת העיכול, אורחת באולפן איילה בן נתן, מרצה, מייעצת ומלווה אישית להעצמה ברמה הפיזית, נפשית ובין אישי להגברת היכולת עם התמודדות במחלות, וסיפורה יוצא הדופן ומעורר ההשראה על מחלת הקרוהן ממנה היא סובלת ועל הטיפולים בה.
19.9.17
האסטרולוגיה ככלי ריפוי מימוש והגשת חלומות לקראת השנה החדשה. באולפן אורלי דוידוביץ אסטרולוגית. האם יש חיבור בין גלגל המזלות לגוף נפש? האם יש קשר בין מיקום של מחלה כאב למזל בו נולדתי? איך ניתן להיעזר במפה אסטרולוגית במימוש עצמי מלא בכל רבדי החיים כלכלי, זוגי, משפחתי וחברתי? האם ניתן לנבא את העתיד?
26.9.17
רונית טסלר עדן תרפיסטית שיקומית רב תחומית מומחית לפוסט טראומה ולהעצמה נשית ביצירה, הבעה וחיבור גוף ונפש.
דיקור סיני, לטיפול ברגש בנפש, וחרדות.
טווינא ככלי טיפול של הרפואה הסינית לטיפול בבעיות רגשיות וחרדות.
10.10.17
הפעם בתכנית שחר בן פורת מתקשר, עיתונאי וסופר ואורנה לויט פסיכולוגית ומנחת מיינדפולנס, זמרת ויוצרת ונקבל כלים להפגת מתחים ופחדים, תזונה ומודעות.
17.10.17
לנושא החשוב כל-כך ארחנו את אסתר ליברזון נמר אשת הייטק, יזמית, פעילה חברתית נגד שיימינג והפרעות אכילה, אנורקסית לשעבר, נשוחח עמה על דימוי עצמי אצל הילדים, הפרעות אכילה והעצמה.